
Dňa 18. júna 2026 sme sa zúčastnili podujatia Kluby školských parlamentov, ktoré sa konalo v Banskej Štiavnici na SŠ Samuela Mikovíniho. Stretnutie bolo zamerané na podporu činnosti školských parlamentov, výmenu skúseností a rozvoj spolupráce medzi žiakmi rôznych škôl. Hneď v úvode sme sa zapojili do aktivity icebreaker, ktorá nám pomohla navzájom sa spoznať a nadviazať nové kontakty. Súčasťou programu boli aj príklady dobrej praxe, v rámci ktorých sme prezentovali činnosť nášho školského parlamentu. Predstavili aktivity, ktoré sa nám podarilo zrealizovať, spôsob našej spolupráce so žiakmi a vedením školy, ako aj nápady, ktorými sa snažíme prispievať k lepšej školskej klíme. Počas podujatia sme sa zapojili aj do súťažného kvízu, v ktorom sme si overili svoje vedomosti a zároveň sme si užili príjemnú súťažnú atmosféru. Veľmi prínosný bol aj workshop, ktorý nám priniesol nové pohľady na prácu školského parlamentu, komunikáciu, spoluprácu a plánovanie aktivít. Zo stretnutia sme si odniesli veľa nových skúseností a nápadov, ktoré by sme radi využili aj v našej škole. Sme radi, že sme mohli reprezentovať náš školský parlament a zároveň sa stretnúť so žiakmi, ktorí majú podobný cieľ a to aktívne sa podieľať na živote školy.
Zástupcovia školského parlamentu
Priložené fotografie




