Príprava na Veľkú noc

IMG_20220412_092625

Veľká noc sa blíži preto treba vybrať dekorácie a ozdoby na okná, stoly či parapety. Preto sme sa rozhodli, že si tento rok vyrobíme veľkonočné vajíčka.

Na odbornom výcviku nám pani učiteľka pozvala pani Annu Chobodovú z Litavy, ktorá zdobí vajíčka rôznymi technikami. Pani Chobodová nám doniesla ukázať aj maľované vajíčka pštrosa či emu. Doniesla aj kačacie vajíčka, ktoré sme potom následne maľovali. Dozvedeli sme sa cenné rady, ako napríklad,  že nemôžeme použiť čerstvé vyfúknuté vajíčka, musíme mať vajíčka, ktoré sú staré aspoň polroka, vtedy škrupina viacej stvrdne a tak rýchlo nepukne, musia byť dôkladne umyté v jarovej vode, aby sa lepšie prilepil vosk na škrupinku. Pred farbením vajíčok, sme si zapálili sviečku v kahane a do kahanu sme dali farbu zmiešanú s kúskom vosku. Potom sme začali s farbením. Keďže sme nemali skúsenosti robili sme rôzne jednoduché vzory ako sú bodky, krížiky, čiarky, a podobne.

 Vyrobili sme si krásne vajíčka a nakoniec sme poďakovali pani Chobodovej že nám venovala svoj čas a poskytla nové skúsenosti s maľovaním vajíčok.

 

Nikolas Šándor, David Suchánsky, David Petráš, Daniela Szabová, žiaci II.P

Priložené fotografie