Letná akadémia

Letná akadémia Discover je týždenný vzdelávací program pre aktívnych stredoškolákov a stredoškoláčky (minimálny vek 15 rokov, tohtoroční maturanti a maturantky sú stále vítaní) zo Slovenska, Česka, ale i celého sveta. Naše turnusy sa konajú celý august v rekreačných strediskách na Slovensku i v Čechách. Vaši študenti si na Discoveri môžu vyskúšať, aké je to študovať rozmanité vysokoškolské predmety pod vedením skúsených lektorov a lektoriek z československých, ale i svetových univerzít, akými sú OxfordCambridgeYale alebo Harvard. Kurzy sú vedené interaktívne pomocou diskusii alebo experimentov a ich cieľom je predovšetkým rozvoj kritického myslenia a schopností. Každý študent a študentka si vyberie kurzy podľa svojich preferencií zo širokej škály, počnúc trestným právom a medicínou cez výtvarnú tvorbu a kvantovú fyziku, až po experimentálnu ekonomiku a tvorbu hier. Okrem kurzov sa na Discoveri konajú tiež workshopy, založené na praktických schopnostiach, ako je napríklad meditácia alebo workshop ekonomickej gramotnosti a hospodárenia s peniazmi.  

  

Discover nie je len letná akadémia, ale aj komunita navzájom sa inšpirujúcich ľudí. Študenti sa počas roku môžu zúčastniť rôznych webinárovDiscover oddielov či mentoringu. Vďaka tejto skvelej komunite sa mnoho stredoškolákov a stredoškoláčiek na Discover rado vracia, či už ako študenti a študentky, alebo neskôr ako organizátori a organizátorky či lektori a lektorky. 


Veľmi nám záleží na tom, aby sa Discoveru mohol zúčastniť každý, kto má chuť spoznať niečo nové, bez ohľadu na jeho finančnú situáciu. Letná akadémia Discover je preto neziskový projekt a všetci členovia lektorského a organizačného tímu sú dobrovoľníci. Vďaka tomu je Discover cenovo dostupný (poplatok 260€ pokrýva celý týždenný program vrátane ubytovania a stravy). Všetkým študentom a študentkám tiež ponúkame štipendiá.  Viac informácií môžete nájsť na: https://discover.sk/. O pandemických opatreniach Vás budeme informovať podľa vývoja pandémie.  

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
21. 03. 2022  Email-Rodicia-SK 203 kB [pdf]
21. 03. 2022  Email-studenti-SK486 kB [pdf]
21. 03. 2022  Nastenka_Plakat_SK711 kB [pdf]

Priložené fotografie